Aktuality 22/23

Zde jsou všechny aktuality, které se odehrály v roce 2022 a 2023.

Co se děje v roce 2024 se podívejte zde.


  

11. 12. - Proběhla beseda v Teplicích. Účastnilo se přes 80 posluchačů, včetně vedení města.

beseda_Teplice

29. 11. - Proběhla beseda večerní beseda v KKafe.

Beseda_Kkafe


24. 11. - Naší knihu Klubovna Naděje si můžete nově fyzicky prohlédnout na vybraných pobočkách obchodní sítě Kanzelsberger, případně si ji můžete rovnou odnést nebo zakoupit na našem dobročinném e-shopu.

V jakých obchodech knihu najdete:

Pobočky KanzelsbergerKlubovna_Nadeje_Kanzelsberger


20. 11.  - Uskutečnila se večerní beseda pro dospělé ve Vysokém Mýtě.

Zpětná vazba na besedu od pořadatelky paní Adély:

"Dnešní beseda se Štěpánkou a Tomášem o depresi a sexuálním zneužívání dětí začala bubnováním. Z videa se dozvíte proč. Také přinesla Vysokému Mýtu prvenství. V Divadeliéru Štěpánka Živčáková a Tomáš Paprštejn nás překvapili informací, že jsme první veřejná debata v jejich historii, kde kromě žen jsou i silně zastoupení muži. To je skvělá zpráva pro Vysoké Mýto, vypadá to, že Vysoké Mýto je pokrokové. A moc mě potěšilo, že na besedě byli i pedagogičtí pracovníci.
Hlubokou úctu Štěpánce i Tomovi, že jsou schopni otevřít své životní příběhy a cesty k vyhojení traumatu, předat zkušenosti a dát naději. A jim to věříte. Jejich beseda byla naprosto upřímná. S nepřehlédnutelným cílem touhy po změně k lepšímu ne kvůli sobě, ale kvůli zkušenosti, kterou nepřejí absolutně nikomu. Naprosto ohromující s jakou ohleduplností a citem spolupracovali s publikem - kolik toho ještě z jejich příběhu publikum zvládne. Získali jsme cenné informace, jak pomoci.
Zde Vám některé předávám:
Skvělá věta pro pomoc a úplně jednoduchá zní: "Můžu Ti nějak pomoci?" "Chceš mi říct víc?"
V každé bolesti a v každém traumatu je podstatná věc TO vyslovit. Když už se podaří člověku o TOM promluvit, je TO skvělá šance na změnu k lepšímu.
Věděli jste, že pro většinu sebevrahů je důležitý datum? I to třeba může být nápovědou ke včasné pomoci.
Kdy vyhledat pomoc? Ve chvíli, kdy Vás napadne - měl bych vyhledat pomoc? Ano, vyhledejte.
Také zazněla důležitost schopnosti odpustit.
Tak tolik bylo informací k depresi a druhé téma...věděli jste, že sexuální zneužívání dětí si predátor dlouhodobě připravuje dopředu? Na základě dlouhodobých vztahů a budování důvěry. Věděli jste, a to je hodně drsná informace, že sexuální násilí jsou jen ze 2% procent učiněna neznámou osobou? Ostatní páchají osoby známé a blízké...sexuální zneužívání není jenom o fyzickém kontaktu, jde ruku v ruce s tématy manipulace, citové vydírání, vyhrožování, postupná izolace oběti od okolních kontaktů, přes lákadla, že agresor Vám dá přesně to, co Vám v životě chybí a ne, nejsou ani moc tak bonbóny, ale třeba pocit přijetí, že konečně někam patříte, že se o vás někdo zajímá...a ve chvíli, kdy má dítě už důvěru absolutně pevnou, predátor sexuálně zaútočí...a vůbec nemusí násilně...protože dítě mu věří...věty predátora - Líbí se ti to? nebo Bude to naše malé tajemství. nebo Proč to děláme? Protože to je normální....uf...tak to je silný kafe i na dospělý, co teprve na děti...
Takže, přeji nám všem, ať jsme schopní a silní vnímat realitu v pravdě - jen z nahlášených případů - NAHLÁŠENÝCH! - je obětí sexuálního násilí a zneužívání každé páté dítě. A to jsou případy, kdy o tom dítě bylo schopné promluvit. Pak jsou ty, o kterých se neví...je to dlouhý příspěvek. Ale možná krátká cesta k uzdravení společnosti, když se rozhlédneme, nebudeme se bát a začneme pomáhat. 🙂
Štěpánko, Tomáši, díky."
beseda_Vysoké_Myto_Tomáš_Paprštein
 

9. 11.  - Nejnovější reportáž z 9. 11. 2023 v CNN Prima News k chystanému Dětskému certifikátu a k tomu, že odsouzený pachatel, který pohlavně zneužíval Tomáše Papršteina znovu může učit děti: - celá reportáž zde.

Reportáž_CNN_Paprštein

 


5. 11.  - Zveřejnili jsme naší první Výroční zprávu 2022/2023 - zde.

2. 11. - Proběhla beseda v soukromé svobodné škole Donum Felix

Beseda_Donum_Felix


29. 10.  - Zveřejňujeme odkaz na naše otázky, které jsme oficiální cestou kladli městu Chodov a ZŠ Komenského Chodov, kde nyní učí učitel a vedoucí turistického oddílu Kapka Sokolov, který byl v minulosti odsouzen za pohlavní zneužívání žáka. Otázky a odpovědi tedy - Poskytnuté informace dle zákona č. 106/1999 Sb. zveřejnilo město Chodov dle zákona na svých webových stránkách pod tímto odkazem: zde. Spolu v příloze je k náhledu i soudní Rozsudek.

V podstatě totožnou žádost s podobnými otázkami jsme poslali i do ZŠ Komenského Chodov, dle zákona měli na svém webu tento dokument zveřejnit také, ale to jsme u nich zatím nenašli. Odpovědi byly v podstatě totožné, jako si můžete přečíst od města. (Sami je dle zákona zveřejnit nemůžeme, ale můžeme odkazovat). 

Ne. Není to v pořádku!

Tomáš Paprštein tuto situaci komentoval na svých sociálních sítích příspěvkem:

soudni_spis_1

"PROČ TO NEOHLÁSILI?

Každý, kdo je obětí nějakého trestného činu nebo příkoří, stojí před otázkou, jestli to ohlásit. Čím větší strach z pachatele oběť má, tím menší pravděpodobnost je, že to udělá. I proto tolik případů s€xuálního nási|í zůstává neohlášeno.

Pokud se ale oběť rozhodne vyšetřování a následný soudní spor absolvovat, dělá to proto, že důvěřuje systému, že ji dokáže ochránit. Nejen během procesu, ale i po něm. A třeba i ve chvíli, kdy si pachatel trest odpyká. Tak by to aspoň mělo být a většina z nás žije v iluzi, že tomu tak opravdu je.

A teď zpět do reality - požádali jsme oficiální cestou o vyjádření města k tomu, jak je možné, že škola zaměstnává učitele v minulosti odsouzeného v případu s€xuálního zn€užívání dítěte. Odpovědi si můžete v přiloženém odkazu přečíst sami a udělat si názor, jak to s tou ochranou reálně vypadá. Nikdo nic neporušuje, nikdo nic nemůže, všechno je v pořádku.

Je fér chtít po veřejných činitelích, aby udělali víc? A pokud ne, kdo tedy může něco udělat? Jakou cenu měl soudní proces, který přinesl oběti jen další trauma, zatímco pro pachatele se skoro nic nezměnilo a v klidu pokračuje, kde skončil?"


26. 10. - Nový článek na Seznam Zprávách s titulkem: „Občas dětem rozflákat hubu.“ - (to řekl veřejně pan Jiří v podcastu Nejlepší kamarád, hlavní podporovatel odsouzeného pachatele, který znovu učí děti.

Přečtěte si nový článek zde.

SZ_1

 

Tomáš Paprštein na sociálních sítích komentoval příspěvkem:

"Co prožívají oběti s€xuálního zn€užívání?
Dnešní titulek z novin nám připomíná, že realita obětí s€xuálního zn€užívání, může být nesmírně krutá. Pachatelé často popírají vinu a manipulují s okolím. Titulek, který dnes čtete řekl veřejně pan Jiří v podcastu Ve stínu: Nejlepší kamarád. Byl a je to jeden ze skalních podporovatelů Matěje a se svými výhružkami nepřestává ani teď po letech.
👉 V knize Klubovna Naděje najdete i to, jak mě tento pán fyzicky napadal na veřejnosti, vyhrožoval a plival na mě (doslova) na půdě soudu.
Dodnes obhajuje učitele, který vinu popírá a znovu učí děti❗
I tohle je realita, ve které oběti žijí.
Oběti s€xuálního zn€užívání procházejí traumatem, které zasáhne do každého aspektu jejich života. Ale často se setkávají s nedůvěrou, odcizením a odmítáním ze strany okolí, což přidává k jejich utrpení. To je nesmírně bolestivé.
CO MŮŽEME UDĚLAT?
🟡 VĚŘTE OBĚTEM: Prvním krokem k uzdravení celé společnosti je věřit obětem. Poskytněte jim bezpečný prostor, kde mohou hovořit o svých zkušenostech.
🟡 PODPOŘTE JE: Nabídněte jim emoční podporu a empatii. Nikdo by neměl procházet tímto procesem samostatně.
🟡 SDÍLEJTE INFORMACE: Šířte informace o s€xuálním zn€užívání, jeho následcích a dostupných zdrojích pomoci.
🟡 POSKYTNĚTE RADY: Pomozte obětem najít odbornou pomoc, jako je terapie a psychologická podpora.
🟡 PROLOMTE TABU: Bojujte proti tabuizaci tématu s€xuálního zn€užívání a změňte negativní postoj okolí.
🤝 NEBUĎME ČÁSTÍ PROBLÉMU, ALE ŘEŠENÍM 🤝
Pamatujme, že okolí kolem pachatele bývá často manipulováno a stává se sekundárními oběťmi. Je na nás, abychom ukázali empatii, podporu a porozumění těm, kteří procházejí touto bolestnou cestou. Společně můžeme pomoci obětem s€xuálního zn€užívání získat zpět důstojnost a naději na lepší budoucnost.
Všechny důležité informace obsahuje naše kniha Klubovna Naděje, kterou seženete na našem dobročinném e-shopu NadejeShop .cz"

24. 10. - Zveřejnili jsme vystoupení našeho předsedy Tomáše Papršteina v Senátu:

 


24. 10. - Aktualizovali jsme složky Besedy a Média.


24. 10. - Deník Právo o nás napsal a vydal článek. 

Právo1


19. 10. - Podcast Ve stínu: Nejlepší kamarád získal ocenění. Více v článku: zde.

Podcast nejlepsi kamarad oceneni

Tomáš Paprštein na sociálních sítích komentoval a sdílel příspěvek:

"Byla pro mě čest spolupracovat s takovými profesionály, kteří se nabáli píchnout do vosího hnízda. Jsem vděčný, že jsem svůj příběh svěřil vám jako prvním.🙏 Jsem velmi hluboce potěšen, že podcast Ve stínu: Nejlepší kamarád ocenili právě studenti, je skvělé, že vidí důležitost obrovské pomoci #abysetouznikomunestalo
od srdce díky za tuhle práci. 🙏
@seznamzpravy
@jiri_kubik_sz
@brano_pazitka

I díky podcastu Ve stínu: Nejlepší kamarád jsme mohli knihu Klubovna Naděje vydat tak rychle. Dokonce už děláme i její první dotisk. Podcast rozhýbal věci a to razantním způsobem. V knize najdete vše do hloubky popsané včetně autentických materiálů, soudního rozsudku, odborné vstupy a komentáře a k podcastu se vám dotvoří úplně celý, ucelený, kompletní obraz všeho.

Věřím, že se v naší zemi skutečně něco změní a už se to děje. Věřím, že pravomocně odsouzení pachatelé nebudou moct dál pracovat s dětmi, věřím, že svoje postoje a chování někdy pochopí i ředitalka Zš Komenského Chodov, kde si nadále neléčeného pachatele (Matěje) Petra V. stále nechávají jako učitele. Bohužel to nejspíš všichni v tom Chodově pochopí až učitel zase uklouzne...a to už bude sakra pozdě! Ano neléčil se, neřešil to!! Byla mu prokázaná deviace Efebofilie. Proto je hrozbou pro děti.
Věřím, že snad změní přístup i pan starosta. Možná, kdyby si dotiční poslechli zvukové nahrávky, které máme na našem YouTube, kde se Petr V. doznává jak mě psychicky vydíral, manipuloval a chytří tam i uslyší jak se vší silou snaží zjistit, jestli jsem někomu řekl, že se mnou měl s€xuální kontakt.

Jsem rád za posuny a to je důležité, že se věci hýbou a že 99,5% lidem v naší zemi není jedno v jakém prostředí žijí děti. A že společně vytvoříme bezpečnější prostředí."


13. 10. - Tomáš Paprštein se účastnil jednání v Senátu. Vystoupil se svou řečí.

Tomáš Paprštein v Senátu

Následně Tomáš Paprštein na svých sociálních sítích sdílel svůj komentář a video úryvek z jeho vystoupení:

"Na dnešním jednání v Senátu jsem neměl kravatu. Nechal jsem ji doma. Proč? Poslechněte si úryvek z mého vystoupení.
Začínáme pracovat na tom, aby oběti trestných činů v naší zemi měly prostor měnit věci a aby jejich hlas byl opravdu slyšet. Buďte u toho s námi.
👉Jednoznačně podporuji ratifikaci Úmluvy, protože oběti potřebují podporu a pomoc.
Při mém dnešním vystoupení jsem se také zmínil o tom, že můj pachatel stále může učit. Zmínil jsem, co nám odpověděla škola i starosta na oficiální dotazy dle zákona č. 106/1999 Sb. V sále to mezi posluchači pořádně zašumělo. Také jsem nahlas řekl, že žádám stát o důkladné prošetření a že žádám o odvolání paní ředitelky Šípové ze Základní školy Komenského Chodov u Karlových Varů, protože se jen vymlouvá na zákony a nevytváří bezpečné prostředí pro žáky školy.
Stejně tak jsem se zmínil o panu starostovi Pizingerovi, který všemu jen přihlíží a také se vymlouvá na zákony. Hlavně že si zablokoval naše profily, aby s námi nemohl veřejně komunikovat...
Nahlas jsem důrazně zmínil, že učitel - můj pachatel Petr V. učící v Chodově, který nadále vedete dětský turistický oddíl - prostě nemůže působit u dětí, když obcházel soudní nařízení, vinu do dnešního dne popírá a nikdy svou prokázanou deviaci Efebofilie neléčil. Myslím, že moje řeč získala podporu všech v sále.
Po skončení Kulatého stolu se i sám pan předseda Senátu pan Vystrčil zajímal o celý případ a o možnou obnovu procesu nebo alespoň o důkladné prošetření pochybení ze všech stran.
V Senátu dnes byli a vystupovali například:
Miluše Horská
Hana Stelzerová
Monika Ladmanová
Lumír Kantor
Václav Láska
Hana Marvanová
Ondřej Šimetka
a další...
Všem děkuji za pozornost a pozvání."
 

11. 10. - Předseda Tomáš Paprštein se setkal na schůzce s Klárou Šimáčkovou Laurenčíkovou - zmocněnkyně vlády pro lidská práva,

Osobní schůzka byla velmi přínosná pro obě strany.

387827198_294948519997787_1293626204437218107_n

Paní Laurenčíková po schůzce na sociálních sítích napsala:

"Dnes jsem se setkala Tomáš Paprštein, člověkem, který osobně zažil v dětství sexuální zneužívání ze strany svého učitele. O svém příběhu napsal knihu “Klubovna naděje” a založil nevládní organizaci jejímž posláním je ovlivňovat systém tak, aby se podobné útrapy nemusely v budoucnu dít dalším dětem.

Chce vytvářet prostor pro to, aby hlas mladých lidí s traumatickou zkušeností mohl ve veřejném prostoru znít a přispívat k proměně systému ochrany práv dětí. Tomáš Paprštein je zastáncem vzniku dětského certifikátu, který by znemožňoval lidem, kteří spáchali zvlášť závažné trestné činy na dětech, aby v profesích spojených s působením na děti a mládež mohli působit.
Děkuji mu za odvahu a odhodlání a těším se na naši vzájemnou spolupráci."

10. 10.  - Vyšel nejnovější rozhovor a článek v Seznam Zprávách:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-muj-pachatel-je-porad-ucitelem-politici-se-shodli-na-prulomovem-reseni-238107

454545122

 


9. 10. - U politiků a odborníků konečně byla nalezena shoda při přípravě Dětského certifikátu (registru sexuálních delikventů). Svá prohlášení z jednání pak vydávali postupně. U většiny z nich je zřejmé, že velkou váhu shody přikládají i naší intenzivní práci a nakopávání tématu. Jednání svolala zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Laurenčíková.


6. 10. - Byla natočena reportáž v CNN Prima News na náš popud:

https://cnn.iprima.cz/ucitel-odsouzeny-za-sexualni-zneuzivani-uci-na-zakladni-skole-pro-vypoved-neni-pravni-duvod-414219

65454454545

 


3. 10. - Byli jsme na besedě v Olomouci na Pedagogické fakultě, kde jsme přinášeli osvětu a prevenci pro budoucí učitele.

21. 9. - Byli jsme na besedě pro veřejnost ve Svitavách.

20. 9. - Účastnili jsme se Panelové diskuze v Poslanecké sněmovně.


19. 9. - Napsali o nás v PrahaIN -  číst celý článek.

PrahaIn_Tomáš_Paprštein


15. 9. - Povídání na setkání Tvořivých duší a následně beseda v Jičíně.


14. 9. - Slavnostně jsme pokřtili knihu Klubovna Naděje


12. 9. - Absolvovali jsme besedu v Turnově, kde jsme přinášeli prevenci a osvětu cca stovce studentům.

Beseda_Turnov FB_IMG_1694582975521


11. 9. - Vydali jsme povzbuzující karty Nadějky, které jsou k dispozici na našem dobročinném e-shopu: NadějeShop.cz

Nadějky-Klubovna-Naděje-karta-4

8. 9. - Navštívili jsme Centrum Locika a nechali tam pár knih.

Locika_Klubovna Naděje


4. 9. - Setkali jsme se s Johannou Nejedlovou z Konsentu, předali knihu a jednali o vzájemné spolupráci.

Johanna Nejedlová Konsent, Klubovna Naděje


19. 8. - Oficiálně jsme spustili náš dobročinný e-shop, kdy všechny výtěžky jdou na pomoc těm, kteří to zažili a na podporu činnosti organizace Klubovna Naděje z.s. - www.nadejeshop.cz

NadejeShop_Klubovna Naděje

 


18. 8. - Tomáš Paprštein, sdílel důležitý příspěvek na sociálních sítích:

Před několika dny mi napsal můj tehdejší kamarád, spolužák, člen oddílu a člověk, který mě vyloženě nesnášel, svědčil proti mě u soudu a stál velmi angažovaně na straně Matěje. Dnes změnil svůj postoj. 🍀
Jsi pro mě dalším důkazem, že moje práce má obrovský smysl. Děkuju! Díky, že jsi se ozval po tolika letech, že jsi našel odvahu mi napsat a že jsi se podíval do svého nitra. 🙏 Ačkoliv tuším, jak bolestné bylo tohle prozření.
367402857_260202753487334_6251546438006261988_n 367397845_260202750154001_3407289900164540001_n
367415673_260202746820668_5913410248907624570_n

9. 8. - Nový rozhovor pro LaCultura.cz

Rozhovor s Tomášem Papršteinem, autorem knihy Klubovna naděje. V ní odhaluje svou mrazivou zkušenost s pohlavním zneužitím a zároveň nabízí cesty prevence. Kniha je zároveň protkána řadou rozhovorů s experty na danou oblast.

V knize Klubovna naděje popisujete autentický příběh sexuálního zneužívání a psychické manipulace. Agresorem byl Váš třídní učitel a zároveň vedoucí turistického oddílu. Jak byste popsal jeho psychologický profil?

Nejsem odborník, policista ani terapeut, takže to vezmu ze svého laického pohledu, podpořeného samozřejmě odbornou literaturou a dobou, kdy se tématu věnuji. Matěj byl typický manipulátor, citový vyděrač, který něco říkal, jinak jednal. Byl navenek zastáncem pravdy a upřímnosti, sám lhal a překrucoval vše ve svůj prospěch. Sám se stavěl do role oběti. Dokonce mi mnoho z toho přiznal, že mně vydíral, manipuloval se mnou, lhal mi. Čtenáři knihy Klubovna Naděje si mohou v online nadstavbě knihy poslechnout například záznam setkání s Matějem.... číst více.


 

21. 7. - Kniha Klubovna Naděje je vydána a je skladem.

uvod_slider_web_kniha22

 


17. 7. - Vznikla kniha Klubovna Naděje


26. 6. - Měli jsme přednášky a besedy na konferenci NoTaboo v Open Gate School. Prevenci a osvětu jsme předali mnoha studentům Nižšího a Vyššího gymnázia. Řečník a lektor Tomáš Paprštein po skončení konference sdílel zpětnou vazbu:

OpenGate_NoTaboo1 OpenGate_NoTaboo2

OpenGate_NoTaboo3 OpenGate_NoTaboo4


20. 6. - Nový rozhovor v podcastu Není to vaše vina s Honzou Chlaňem z Českého rozhlasu:


Pozvánka: Více o programu a hostech zde. A v události na Facebooku.

Promo-krest

5. 6. - 7. 6. 2023 - V rámci Filmového festivalu ve Zlíně, jsme se účastnili besedy s žáky zlínských škol, kde Tomáš Paprštein přednášel, sdílel svoje zkušenosti, šířil prevenci a osvětu. Účastnili jsme se také konference SIC.

1zlín 1zlín2

4. 6. 2023 - Nový rozhovor v Českém rozhlase v Rádiu Praha, v pořadu Až na dřeň.

 


1. 6. 2023 - Ze školy Dino Schools of Prague nám přišla zpětná vazba a reference na uskutečněnou besedu 31. 5. 2023 Děkujeme.

Doporučení_DINO-Schools_Prague


1. 6. 2023 - Otevřeli jsme vzájemnou spolupráci a partnerství s firmou a značkou Nutt. Celý příběh propojení si můžete přečíst zde.
1


31. 5. 2023 - Proběhla beseda se studenty školy Dino Schools of Prague v pražských Petrovicích.
Ještě včera večer nebylo vůbec jasné, zda se beseda vůbec uskuteční. Několik rodičů mělo z toho tématu strach nebo měli pocit, že to vlastně do školy nepatří.

Velké díky patří metodičce prevence a zástupkyni ředitele této školy, které se toho nelekly, besedu jsme spolu připravili tak, aby byla adekvátní věku dětí a vyzdvihovala témata prevence. Protože jedině tak, že se o tom bude mluvit, se může předcházet tomu, aby se něco takového stávalo.

Přítomno bylo cca 70 studentů a 5 pedagogů, včetně právě zástupkyně ředitele a metodičky prevence, která besedu vedla a pokládala dotazy. Citlivým způsobem jsme žákům 8, 9 třídy a dvěma ročníkům gymnázia přiblížili téma. Tomáš Paprštein sdílel s nimi své zkušenosti a bylo zjevné, že je to skutečně zajímá. Obrovský potlesk po skončení debaty byl důkazem, že to studentům skutečně něco dalo a téma je pro ně důležité. Děkuji Dino Schools Prague, že spolu s námi pomáhá situaci měnit.

DinoSchoosPrague22 (2) DinoSchoosPrague22 (1)


23. 5. 2023 - Byli jsme pozváni k rozhovoru v Českém rozhlase.

Tomáš_Paprštein_Cesky_rozhlas_Klubovna_Nadeje

21. 5. 2023 - Zveřejnili jsme naše vyjádření ke kauze Aleny Mornštajnové, Toy Box a knihy Les v domě: zde.

ToyBox_Les_v_dome

2. 5. 2023 - Do naší organizace jsme přivítali další skvělou spolupráci. Naše organizace má k dispozici svého prvního Krizového interventa je jím záchranář Ondřej Živčák. Dále jsme v našem týmu přivítali lektorku a peer konzultantku Štěpánku Živčákovou.

Spolupráce krizová intervence

27. 4. 2023 - Účastnili jsme se a přednášeli na konferenci ve Zlíně. Téma bylo zaměřené na ochranu dětí, prevence pro pedagogy a metodiky prevence. Jsme rádi, že naší přednášku slyšelo přes 80 lidí, kteří slyšeli reálné zkušenosti z praxe.

Konference Zlín (1)

 

18. 4. 2023 - Uzavřeli jsme smlouvu o spolupráci s Univerzitou Hradec Králové. Jsme partnerskou organizací pro výkon praxí studentů.

UHK_KN


22. 3. 2023 - Byli jsme na večerní besedě pro rodiče ve škole Otevřeno Benátky nad Jizerou

337124692_745420110271899_3607319688443588348_n  beseda Benátky nad Jizerou


21. 3. 2023 - Za Klubovnu Naděje z.s jsme byli pozváni na Univerzitu Hradec Králové, kde Tomáš Paprštein absolvoval 7 hodin "přednáškových" bloků v rámci programu Rande s předsudkem za Ústav sociálních studií PdF UHK,

Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje1 (1)

Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje1 (2) Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje1 (3)


21. 3. 2023 - Upravili jsme náš web: úvodní strana a do sekce "Co děláme a poskytujeme" jsme k našim činnostem přidali Peer konzultace a poradenství, napsali jsme jejich význam.


20. 3. 2023 - Předprodej knihy Klubovna Naděje za zvýhodněnou předprodejní cenu stále pokračuje - až do vydání knihy:

www.kniha.klubovnanadeje.cz

Vydáváme_Klubovnu_Naděje


17. 3. 2023 - Kampaň na Hithitu skončila úspěšně. Knihu vydáme díky vám.


14. 3. 2023 - Vyšel nový rozhovor v DVTV. S Tomášem Papršteinem rozhovor vedla Daniela Písařovicová.

DVTV_Tomáš_Paprštein


9. 3. 2023 - Do našeho týmu jsme rádi přijali zpěvačku, herečku a výtvarnici Janu Fabiánovou. S Janou jsme se domluvili na spolupráci, chce se aktivně podílet na činnosti spolku a zároveň přijala nabídku být další patronkou Klubovny Naděje. 

Kdo je Jana Fabiánová? Více o ní si přečtěte v sekci Patroni.

Jana Fabiánová a Tomáš Paprštein


6. 3. 2023 - Reportáž CNN Prima NEWS o zneužívání v Krimi zprávách v 16:30 a v Hlavních zprávách v 18:55 se vstupem Tomáše Papršteina ve druhé části reportáže:


4. 3. 2023 - Do sekce Odborné články a komentáře jsme přidali nový článek s rozhovorem s pracovnicí věnující se obětem sexuálního násilí Michaelou Řepovou. Rozhovor vedla Petra Bartošová pro STISK.ONLINE (zdroj).


2. 3. 2023 - Vyšel také nový rozhovor v Divadeliéru:

 


2. 3. 2023 - Vyšel rozsáhlý rozhovor ve 2602a také v tištěných novinách logo.

Více si přečtete v sekci rozhovory.


1. 3. 2023 - V kampani na Hithitu jsme splnili povinnou hranici 100% a nyní je jistota, že knihu skutečně vydáme. Tomáš Paprštein na sociálních sítích 28. 2. 2023 komentoval dosažení cíle 200 000 Kč což se rovnalo 90% a o den později přišlo 100% a upřímnou radost vyjádřil ve videu. I tohle těžké téma je zapotřebí trochu zlehčit.

"SPLNĚNO MÁME, MUSÍME JET DÁL. Nezastavujeme. Teď se skutečně počítá každá další stovka. Kampaň POKRAČUJE ????⚠️Jisté je jedno: Knihu vydáme ???? Díky vám. ❤️
Máme 100%, vážíme si podpory.
Nyní jsme splnili povinný milník pro vyplacení částky. Teď jdeme do finále a nesmíme zastavit. Máme ještě 16 dní na to určit kolik ve finále knih v prvním nákladu vydáme a jak velká bude prevence a osvěta v naší zemi.
❤️ Pojďte ještě podpořit besedy, prevenci a osvětu.

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU A ŽE VÁM TO NENÍ JEDNO, ŽE NEZAVÍRÁTE OČI IKDYŽ TO BOLÍ."


 

28. 2. 2023 - Vyšel nový rozhovor v podcastu Myšlením na vrchol od First Class. Textovou podobu a další informace si můžete přečíst zde. Audio podcast ve všech podcastových aplikacích a video na YouTube:


22. 2. 2023 - Vyšel nový rozhovor v podcastu Slyšíme se, u Davida Vaníčka:


21. 2. 2023 - Náš projekt na Hithitu byl nominován na projekt týdne celé platformy na Hithitu:

Hithit_projekt týdne


17. 2. 2023 - Dnes vyšel další rozhovor:

16. 2. 2023 - Na našem blogu v sekci další příběhy a fakta jsme zveřejnili příběh Ivisel.

16. 2. 2023 - Tomáš Paprštein přijal pozvání k rozhovoru Skutečný život s Jaroslavem Grűnwaldem a dnes byl rozhovor zveřejněn: zde.

12. 2. 2023 - Žáci střední školy Kavčí hory, kde jsme byli na besedě vytvořili z vlastní iniciativy silné video, kterým chtějí pomoci ke zlepšení situace v naší zemi. Videem chtějí pomoci šířit prevenci a osvětu v tak těžkém tématu.


 

10. 2. 2023 - Rozšířili jsme náš web o blog a odbornou sekci, kde budeme psát odborné články a příspěvky.


 

8. 2. 2023 - Beseda se žáky střední školy Kavčí hory. (více fotografií a informací k této proběhlé besedě zde.)

Beseda Kavčí Hory Tomáš Paprštein 1


 

7. 2. 2023 - Tomáš Paprštein za Klubovnu Naděje z.s. byl pozván na konferenci bezpečného internetu.

bezpečnost internetu


6. 2. 2023 - Zaplatili jsme první terapii pro oběť.

FA-Makaki


 

1. 2. 2023 - Spustili jsme kampaň na Hithitu, na podporu vydání knihy, činnosti spolku a pomoci obětem:

Klubovna-Nadeje-Hithit

 

19. 1. 2023 - Tomáš Papštein byl pozván na akci Safer Internet Centra - Advisory board, která se uskutečnila dnes v Hrzánském paláci, kde jsem také promluvil v debatě. Panelová diskuze probíhala s odborníky, kteří se dlouhodobě věnují tématům zneužívání, týrání nebo zanedbávání dětí. Bavili jsme se o prevenci, ale také o legislativě.

Na Advisory boardu byli členové a zástupci napříč organizacemi, ale i zástupci naší vlády. ⚠️ Vyjádřili se například místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj pan Ivan Bartoš, zástupci ministerstva vnitra, Policie České republiky, také ředitelka organizace Dětské krizové centrum paní Zora Dušková, která mimo jiné zmínila aktuální statistiky zneužívaných dětí, které jsou velmi alarmující. Ze Štrasburku komentovala a přihlížela poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.

S koordinátory pro prevenci jsem navázal spolupráci a budeme dál řešit jak celé téma posouvat, například skrze plánované konference, kam jsem byl rovnou pozván.
 
126 1665
 

10. 1. 2023 - Vyšel nový rozhovor a článek na HateFree s Tomášem Papršteinem, Klubovnou Naděje:

https://www.hatefree.cz/clanky/dva-roky-jej...

 

30. 12. 2022 - Vyšel nový rozhovor a článek na Seznam Zprávách s Tomášem Papršteinem, Klubovnou Naděje:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zneuzival-zaka-a-uz-je-zase-u-deti-politici-rychle-lataji-diru-v-zakone-221291

další účastníci rozhovoru: Eva Decroix a strarosta města Chodov, který teď jako zřizovatel školy zaměstnává Matěje.

 

24. 12. 2022 - spustili jsme předprodej knihy Tomáše Papršteina - Klubovna Naděje
https://kniha.klubovnanadeje.cz/

 

24. 12. 2022 - Vánoční přání a sdělení:22. 12. 2022 - byl jsem pozván na ministerstvo spravedlnosti přímo k panu ministrovi spravedlnosti k panu Pavlovi Blažkovi, který mi osobně poděkoval za otevřenost a přínos společnosti. Dále jsme se bavili o přípravě registru sexuálních delikventů a také o tom, jak se budeme společně věnovat prevenci, která je v těchto tématech nedostačující.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek a Tomáš Paprštein Ministr spravedlnosti Pavel Blažek a Tomáš Paprštein 2

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek a Tomáš Paprštein 3

 

21. 12. 2022 - na titulní straně deníku Metro se mnou vyšel rozhovor:

Deník Metro_Tomáš Paprštein Deník Metro_Tomáš Paprštein (1)

18. 12. 2022 - zveřejnil jsem další díl Klubovny Naděje, tentokrát o tom, jak se oběti sexuálního zneužívání sebepoškozují a jak to řešit:

 

12. 12. 2022 - vyšel se mnou nový rozhovor pro Šance dětem:

Sance dětem_rozhovor

 

12. 12. 2022 - zveřejnil jsem další díl Klubovny Naděje, hostel byl zástupce za Policii ČR, z Policejního prezidia Martina Petrovičová:

 

7. 12. - 8. 12.  - ve dvou dnech jsem byl součástí čtyř velkých besed pro žáky základních škol v Bílině:

8. 12. 2022  - zveřejnil jsem 9. díl Klubovny Naděje:

1. 12. 2022  - zveřejnil jsem 8. díl Klubovny Naděje:

24. 11. 2022 - zveřejnil jsem 7. díl Klubovny Naděje:19. 11. 2022 - Založili jsme spolek Klubovna Naděje z.s. - www.klubovnanadeje.cz

KN_logo_2_základní barevnost

zveřejnil jsem 6. díl Klubovny Naděje:Co všemu předcházelo? 

25. 8. 2022 - zveřejnil jsem první pracovní ukázku, podpůrného videa na YouTube , jak by mohl vypadat další materiál k pochopení celého tématu (v této ukázce - manipulace s dětmi).

22. 8. 2022 - zveřejněn podcast 5:59 - komentář Jiřího Kubíka k natáčení rekonstrukce mého případu a k podcastu Ve stínu: Nejlepší kamarád.

21. 8. 2022 - natočil jsem a zveřejnil můj video komentář k šestidílné sérii podcastu.

21. 8. 2022 - vyšel rozhovor na Seznam Zprávách, kterým se zveřejnila moje identita.

15. 8. 2022 - zveřejněn podcast Ve stínu: Nejlepší kamarád na Seznam Zprávách.

 

Zpět do obchodu