Spolupráce s Nutt

Jaký je příběh Nutt?

Patricia Votíková a Petr Bartoš vyrábí přírodní tělová a pleťová bambucká másla. Před 8 lety navštívili v Ghaně část Patriciiny rodiny (pochází odtud její dědeček) a úplně na severu země se seznámili se ženami, které vyrábí bambucké máslo. Moc se jim zalíbila myšlenka, že by s nimi spolupracovali, pomohli jim s odbytem a to úžasné bambucké máslo si vozili k nám do Čech. Díky tomu, že na místě mají rodinu a kontakty, dokážou ho přivézt vždy čerstvé.

Zakladatelům značky Nutt je blízká celostní medicína, aromaterapie a bylinkářská tradice. Ve svých produktech využívají aromaterapeutických účinků esencí. Aby másla měla dokonalou konzistenci a účinky, zjemňují je vlastními maceráty - například z vanilky nebo měsíčku.

Proč došlo k propojení Klubovny Naděje a Nutt?

Příběh naší spolupráce vznikal postupně už před čtyřmi lety - a to jsme ještě netušili, že vznikne organizace Klubovna Naděje. Produkty Nuttu máme vyzkoušené na vlastní kůži. Obdivujeme jejich kvalitu, čerstvost, vůni. Tomáš Paprštein pocítil účinky bambuckých másel od Nutt při své terapii na masážích, cvičení a odbourávání traumatu skrze tělo u terapeutky Ashy Lindy Commodore (Patriciiny maminky, jak vše spolu souvisí!). Másla odbourávají stres, napětí a zároveň působí aromaterapeuticky, protože nádherně voní. Tomášovi také pomohla v péči o pokožku, rýpance a záděrky související se sebepoškozováním v důsledku traumatu.

Terapeutku Ashu známe dlouho, byla také hostem v našem pořadu Klubovna Naděje. Celý rozhovor si můžete poslechnout a vidět zde.

A tak došlo k propojení Nutt a Klubovny Naděje. Jak bude spolupráce vypadat?

Přemýšleli jsme a hledali vhodný způsob, jak vše uchopit a propojit. Naše společné linky se propojují právě v terapeutickém příběhu a pomoci komukoliv, kdo to bude potřebovat. Terapie je totiž základ ve všech rovinách. Velmi si vážíme toho, že se v Nutt rozhodli podpořit činnost Klubovny Naděje a to finančním příspěvkem z prodeje svých produktů. Zároveň připravujeme speciální sady-balíčky másel, kde celý výtěžek půjde na pomoc obětem sexuální zneužívání prostřednictvím naší organizace. Připravujeme různé kombinace másel a také kombinaci másla a knihy Klubovna Naděje. Tyto balíčky najdete brzy na e-shopu Nuttu: www.nutt.cz

Můžete nás také potkávat na společných akcích, ve stáncích na farmářských trzích apod. Při těchto příležitostech si můžete přijít popovídat s Tomášem Papršteinem, který je nově součástí týmu Nutt a při tom si vyzkoušet, očuchat nebo rovnou zakoupit tyto skvělé výrobky.

Co je to bambucké máslo a jaké může mít účinky?

Bambucké máslo, také známé jako shea máslo, je přírodní tuková látka získávaná ze semen afrického stromu karité (Vitellaria paradoxa). Má bohatou a krémovou konzistenci a často se používá v kosmetice a péči o pleť a vlasy.

Bambucké máslo obsahuje mnoho prospěšných složek pro pokožku, včetně mastných kyselin (zejména kyseliny olejové a kyseliny stearové), vitamínů (vitamin E, vitamin A) a dalších látek s výživnými a hydratačními vlastnostmi. Má mnoho přínosů pro pleť a vlasy:

1. Hydratace: Bambucké máslo je silným hydratačním prostředkem, který pomáhá udržovat vlhkost v pokožce a chránit ji před vysoušením. Může být užitečné pro suchou a dehydratovanou pleť.

2. Vyživování: Díky obsahu vitamínů a mastných kyselin bambucké máslo poskytuje pokožce důležité živiny, které podporují její zdraví a regeneraci. Může pomoci zlepšit elasticitu pokožky a zjemnit její texturu.

3. Uklidňující účinky: Bambucké máslo má také uklidňující a zklidňující vlastnosti, které mohou pomoci snížit podráždění a záněty pokožky. Je obzvláště vhodné pro citlivou a problematickou pleť.

4. Ochrana před UV zářením: Vitamin E obsažený v bambuckém másle má antioxidantní vlastnosti a může pomoci chránit pokožku před poškozením způsobeným slunečním zářením.

5. Péče o vlasy: Bambucké máslo může být také výborným hydratačním a vyživujícím prostředkem pro vlasy. Pomáhá zlepšit jejich lesk, zmírnit suchost vlasů a podporuje jejich zdravý růst.

Bambucké máslo lze využít v různých terapiích a aromaterapiích díky svým přínosům pro pokožku a vůni. S čím máme vlastní zkušenost a proto o tom můžeme mluvit:

1. Masážní terapie: Bambucké máslo lze použít jako hydratační a vyživující složku při masážích. Jeho bohatá konzistence se snadno roztírá a poskytuje hladký klouzavý povrch pro masážní pohyby. Můžete jej použít samotné nebo smíchat s esenciálními oleji pro další terapeutické účinky.

2. Aromaterapie: Bambucké máslo může sloužit jako nosič pro esenciální oleje v aromaterapii. Přidejte pár kapek esenciálního oleje do bambuckého másla a dobře promíchejte. Tím vytvoříte krémový aromatický balzám, který lze aplikovat na pokožku nebo použít při masážích. Díky kombinaci výhod esenciálních olejů a bambuckého másla můžete dosáhnout synergických účinků na tělo a mysl.

3. Péče o kůži při terapiích: Bambucké máslo se může použít pro péči o suchou, popraskanou nebo podrážděnou pokožku při různých terapiích, například při terapii jemnými doteky, reflexologii nebo lázních. Naneste ho na problémové oblasti kůže, aby se zvýšila hydratace, vyživení a zklidnění.

4. Aromaterapeutické krémy a balzámy: Bambucké máslo lze také použít jako základní složku při výrobě vlastních aromaterapeutických krémů a balzámů. Můžete jej kombinovat s esenciálními oleji a dalšími přírodními ingrediencemi, které jsou vhodné pro konkrétní terapeutické použití. Tím si vytvoříte individuální produkty pro péči o pokožku s přidanými vůněmi a terapeutickými vlastnostmi.

5. Bambucké máslo do vany a koupele: Odpočinek, relax a nabrání sil ve vaně s bambuckým máslem. Stačí na dva prsty rozpustit máslo ve vaně a ponořit se do horké vody. K ještě lepšímu zážitku připravila Patricia a Petr skvělý relaxační playlist, který si můžete pustit při koupeli:

playlist

Jdeme společně: Aby se to už nikomu nestalo.