Desatero péče o zraněnou duši

.

 
 

 

Co je Desatero péče o zraněnou duši a proč jsme ho vytvořili?

Možná máš za sebou něco moc těžkého, možná se věci jen špatně poskládaly, něco nevyšlo, něco se pokazilo, možná tě někdo opustil nebo se neozval… Nezáleží na tom, co přesně se stalo, bolavá duše si zaslouží pozornost bez ohledu na to,
jak velké nebo malé těžkosti ji zranily.

Jak si v takovou chvíli pomoct, jak o sebe pečovat, když není nikdo jiný po ruce? Jako první pomoc ti může posloužit naše Desatero. Nenahradí přátelské objetí nebo odbornou péči, ale může ti pomoct nasměrovat pozornost tam, kde ti opravdu
bude nápomocná.

Jak s Desaterem pracovat?

Nejprve si ho v klidu přečti. Jsou to samé obyčejné věci, že? Až banální. Copak tohle stačí? Ano i ne. Ve smutku a bolesti nemáme sílu na velké věci  a radikální změny, ty nás často mohou dostat ještě hlouběji do temnoty.

Desatero shrnuje jemné, lehké každodennosti, o které není až tak těžké se pokusit. Můžeš ho projít celé najednou nebo postupovat bod po bodu.  Můžeš si každý den vybrat něco, co je pro tebe nejsnazší a nejpříjemnější. Až ti bude líp, můžeš přidat něco, co se prve zdálo nad tvoje síly.

Hlavním smyslem Desatera je přivést tvou pozornost zpátky k tobě, dopřát tvé duši, co si opravdu zaslouží - laskavou péči v každém okamžiku tvého života. Každý se to musíme učit, není nic špatného na tom, pokud máš pocit, že to nepůjde.

Nejsi v tom sám/sama - v těžkých časech jsou tyhle zdánlivé samozřejmosti náročné pro každého. Ale je to tvá lékárnička první pomoci.

Desatero péče o zraněnou duši úvod

 

Zpět do obchodu