Kdo jsme?

Jsme Klubovna Naděje a společně chceme vytvořit bezpečný prostor

Otevíráme těžká tabu témata ve společnosti. Základním účelem spolku je osvěta, prevence, poskytování obecně prospěšných činností, podpora a ochrana lidských práv, zejména v oblasti ochrany a podpory obětí sexuálního násilí, zneužívání, domácího násilí a incestu. Pomáháme také lidem s neobvyklými sexuálními sklony. Společně vytváříme bezpečný prostor pro všechny.

Dnes za Klubovnou Naděje stojí už velké množství lidí, odborníků, terapeutů, dobrovolníků a také výkonný výbor spolku, to je Tomáš Paprštein jako předseda, Bára Jánová jako místopředseda a Jana Papršteinová. Spolek a jeho založení pomohly nastartovat Lenka Otradovcová, což je také přeživší sexuálního zneužívání a Eva Nováková, která je autorkou projektu Mluvte s dětmi o sexu. Lenka a Eva chtěly pomoct spolek rychle založit, aby jeho činnost mohla rychle začít, následně se z časových důvodů rozhodly, že nutně nemusí být ve výboru spolku a se spolkem chtějí dále spolupracovat v rovině dobrovolníků a externích spolupracovníků.

Nejnovějšími členy ve výboru jsou Jana, která od samého začátku aktivně se vším pomáhá a další posilou pro spolek je herečka Bára Jánová, která chce aktivně spolupracovat. Společně chceme, aby se to už nikomu nestalo!

      
Naše stanovy / Náš etický kodex

Proč Klubovna Naděje? Proč maják?

Co děláme a poskytujeme?


 

Výbor spolku:

tom fotky_1

Tomáš Paprštein

 Předseda výkonného výboru, člen a zakladatel organizace

Chci, abychom společně vytvořili bezpečný prostor. Abychom vedli osvětu a prevenci v těžkých tabu tématech a pomáhali tak všem: obětem, široké veřejnosti, rodičům, lidem s neobvyklými sexuálními sklony. Rád bych využil svého prožitého příběhu a dodával jím lidem odvahu o sexuálním zneužívání a dalších těžkých tématech mluvit.

Rekonstrukci mého případu zpracovaly Seznam Zprávy v podcastu Ve stínu: Nejlepší kamarád.

Více najdete na mém webu: www.paprstein.cz.

Bára

Bára Jánová 

Místopředseda výkonného výboru, členka a patron organizace

Bára je herečka, autorka a produkční. Aktivně se podílí na činnosti naší organizace.

 jana

Jana Papršteinová

Členka výkonného výboru a aktivní spolupracovník organizace


Aktivní tým Klubovny Naděje:

Štěpánka Živčáková

Štěpánka Živčáková

Peer konzultantka, lektorka v tématu deprese

Spokojená manželka, maminka dvou dětí, trenérka psů a majitelka bláznivého teriéra. Je to duše, co má ráda výzvy. Tou aktuální je sdílení svého příběhu po boku deprese. Začala jezdit po různých místech se svou besedou Vezmi depresi na kafe a začala o depresi otevřeně a s kapkou černého humoru mluvit. Měla to štěstí, že ji před deseti lety nečekaně deprese vlétla do života - jako hurikán, který vše zničil, aby mohlo vyrůst něco nového.

Ondřej Živčák

Ondřej Živčák

Krizový intervent a konzultant

Jsem manžel, táta dvou dětí, záchranář a krizový intervent. Jako staniční sestra vedu tým sestřiček a záchranářů na interním urgentním příjmu v okresní nemocnici. Ve volných chvílích se věnuji rodině a poskytování první psychosociální podpory lidem, kteří se ocitli v situacích, které jsou v tu chvíli těžko zvladatelné, nadlimitní, nebo příliš těžké. Nejčastěji se setkávám s poskytovánim podpory rodinám, které náhle přišli o své blízké. V klubovně naděje jsem k dispozici všem, kteří potřebují vyslechnout, podpořit, nebo sdílet vlastní pocity.

Jana_Fabianová_foto

Jana Fabianová

Master Certified Life Coach

Jana Fabiánová se věnuje hudbě, výtvarnému umění, od roku 2015 podniká v oblasti IT a ráda pomáhá tam, kde je potřeba. Vydala 5 alb a knihu Krásně Zdravá. Hrála v divadlech SeMaFor, Kalich, v Národním Divadle v Praze a Ostravě mezi lety 2005-2012. V ČR získala cenu Objev TV Nova Český Slavík 2003. V USA získala v kategorii Alternativní Rock, s projektem The Infinite Seas, dvě hudební ceny a jednu nominaci mezi lety 2016 - 2018. Od roku 2013 je hlasující členkou Americké Grammy. Více jak deset let je veganka, která aktivně bojuje proti zneužívání moci, toxické komunikaci a toxickým vztahům. Z USA má ICF akreditované certifikace jako Master Life Coach. Zaměřuje se na pomoc obětem domácího a sexualizovaného násilí. Jana žije a pracuje v ČR a USA, kde v roce 2014 získala Trvalý pobyt za přínos kultuře. 
Web
Instagram 
 
Facebook 


Cmíralová

Mgr. Petra Cmíralová Dolejšová

Administrace, komunikace

Certifikovaný kouč a mediátor

(Státní zkouška pod Ministerstvem spravedlnosti)

Pracuji s dospělými, dětmi i celými rodinami. Mou specializací je pomoc klientům v dosahování cílů a podpora v náročném životním období prostřednictvím koučování a řešení vztahových a konfliktních záležitostí a nalézání společných cest a dohod prostřednictvím mediace.

tel.: +420 608 248 846
www.petracmiralova.cz
www.facebook.com/pribehyzmodrehokresla

 

Lenka,Poborská

Lenka Poborská

Externí spolupracovník, administrace, komunikace

Mamka patnáctiletého syna a také žena, která si v dětsví prošla fyzickým zneužíváním ze strany vlastního otce a operací srdce. I když si sáhla na dno, díky svému optimismu a podpoře lidí a správně zvolené cestě uzdravení se vrátila zpět do života. Rozhodla se přidat do našeho týmu, protože by ráda ukázala dalším, že pokud člověk neztratí víru, dá se dostat ze všeho. Lenka pomáhá lidem uzdravit tělo i mysl pomocí jejich energie na úrovni DNA a to skrze různých technich. Tak vzniklo Jemností zpět k sobě www.jemnosti-zpet-k-sobe.cz, kde si můžete zameditovat nebo se s ní spojit a třeba si "jen" popovídat o tom, čím jste si prošli.


Spoluzakladatelé spolku: 


Lenka Otradovcová

Lenka Otradovcová

Spoluzakladatelka spolku a externí spolupracovník

Jsem Lenka, máma tří dětí. Každý den vidím, jak je důležité s dětmi mluvit a zároveň jim umět porozumět. Jsem také přeživší a svou činností ve spolku chci pomoct společnosti k tomu, aby naše děti vyrůstaly v bezpečném prostředí. Chci pomáhat, aby veřejnost pochopila tahle těžká tabu témata.

Eva_Nováková

Eva Nováková

Spoluzakladatelka spolku a externí spolupracovník

Jsem autorkou projektu www.mluvtesdetmiosexu.cz a preventivního programu sexuálního zneužívání online kurzu Eda a Ela (alias Kalhotková pravidla). Lektoruji a koordinuji “citovou, vztahovou a sexuální výuku“ pro děti, rodiče a učitele i mimo rámec prevence. Překládám, zpracovávám a připravuji nástroje a metodiky o výuce sexuality a prevence sexuální zneužívání, agrese a incestu.


Další členové výkonného výboru:

 

otazník

otazník

otazník

otazník


 Proč Klubovna Naděje, proč maják a co ty barvy?

KN_logo_2_základní barevnost

 

klobouk2 Proč Klubovna Naděje vznikla? 

Vznikla proto, aby pomáhala obětem, veřejnosti, ale také třeba lidem s neobvyklými sexuálními sklony.

klobouk2 Proč název Klubovna Naděje?

Protože pod klubovnou si můžeme představit klasické místo k setkávání, zastřešení, mělo by to být místo komunity i místo k setkávání. Plno příběhů začíná právě v nějaké klubovně, za zavřenými dveřmi, ale nejen tam. Příběh Tomáše Papršteina začal také v jedné takové malé klubovně v Sokolově. A jelikož chceme být NADĚJÍ, přidali jsme jí rovnou k celému názvu.

Symboly jsou důležité:

klobouk2 Proč Maják?

 • Maják = světlo ve tmě
 • Maják = ukazatel směru
 • Maják = ukazetel cesty
 • Maják = vztyčný, pevný bod
 • Maják = ven z bouře
 • Maják = naděje na přežití
 • Maják = rozhled, nadhled
 • Maják = stabilita, opřít se
 • Maják = pomoc
 • Maják = naděje
 • Maják = následování
 • Maják = spolu jsme oceánem

klobouk2 Proč jsou hlavní barvy žlutá a červená?

 • Jsme takovým Nabelvírem ve světě Harryho Pottera, chceme překonat zlo
 • Žlutá a červená = síla, odvaha, statečnost
 • Žlutá a červená = záchrana
 • Žlutá a červená = pomoc
 • Žlutá a červená = oheň, země
 • Žlutá a červená = teplo
 • Žlutá = světlo
 • Červená = pozor
 • Červená = zastavit, stop zneužívání, násilí, manipulaci, domácímu násilí...

 (Na úplně první společné schůzi. Vpravo Tomáš Paprštein, vlevo Lenka Otradovcová, uprostřed Eva Nováková. Barevnost křesel je náhoda ♥).Klubovna_Nadeje_spolek

 

Zpět do obchodu