Besedy a přednášky

Pokud pracujete ve škole, školce nebo komunitním centru, rádi k vám přijedeme na besedu či přednášku.

Rádi se zúčastníme i konference či jiné podobné akce. Pro besedy a přednášky máme připravené programy, na kterých jsme spolupracovali s odborníky. Podmínky jsou individuální a na domluvě.


klobouk2 Pozvěte nás, rádi přijedeme. Napište nám.

klobouk2 Chcete vědět více informací o našem programu? Napište nám.

klobouk2 Zajímá vás za jakých podmínek přijedeme za vámi? Napište nám.

klobouk2 Nebo máte jiný nápad, jak bychom mohli spolupracovat? Napište nám.


To nejhlavnější co potřebujete vědět?

klobouk2 Naše besedy trvají zhruba 120 minut.

klobouk2 Na besedy přijedou naši lektoři nebo lektor na vybrané téma.

klobouk2 Dle vybraného programu besedy s sebou můžeme přivést vybranou osobnost nebo odborníka.

klobouk2 Cena za besedu je na individuální domluvě.

klobouk2 Naše besedy nejsou jenom o vyprávění příběhu Tomáše Papršteina. Přinášíme v nich prevenci, osvětu a odbornou část s konkrétním zaměřením. Besedy jsou velmi interaktivní s přítomnými účastníky.

klobouk2 Naše beseda je buď jednorázová a nebo nabízíme program besedový cyklus s více tématy.

 


Již si nás pozvali:

21. 5. - Proběhla veřejná beseda v KC Makovice.


Proběhla beseda pro širokou veřejnost v Ostravě v Kulturním domě K-TRIO.

beseda, ostrava K Trio


Proběhla beseda v Ústí nad Labem pro pedagogy a metodiky prevence pod záštitou Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Teplice.

441572972_418165801024361_8897569647818224096_n 441580588_418165864357688_2787839659835231011_n

Proběhly dvě besedy pro celkem cca 120 studentů SSŽ v Plané. Po besedě se otevřelo dalších 15 studentů, kteří poprvé promluvili o svých zážitcích se sexuálním zneužíváním.

Beseda_Klubovna Naděje a SŠŽ Planá (1) Beseda_Klubovna Naděje a SŠŽ Planá (2)

Proběhla beseda v rodinném centru MED v Semilech

Beseda_MED_Semily

Beseda v Roudnici nad Labem s lektorkou Štěpánkou Živčákovou na téma deprese a sebevraždy

Beseda Roudnice nad Labem

Dvě besedy ve Scio škole ve Frýdku Místku

Beseda_Scio_Frýdek_Místek1 Beseda_Scio_Frýdek_Místek

Beseda ve škole Labyrint ve Lhotě u Opavy

Lhota_Labyrint


Dvě besedy ve škole Erazim v Opavě.

Erazim1


Dvě besedy pro prevenci a osvětu v oblasti sexuálního zneužívání proběhly v Litoměřicích na Gymnáziu pro cca 100 studentů.

Gymnázium Litoměřice_beseda (2) 


Beseda pro studenty střední školy v Roudnici nad Labem. Přítomno bylo 200 studentů.

Beseda_Roudnice


Besedy pro studenty SPŠ v Teplicích pro cca 120 studentů.

Beseda_Teplice1 Beseda_Teplice2


16. 1. 2024 - Proběhla beseda pro zaměstnance O2 v pražské centrále.


10. 1. 2024 -  Proběhla beseda v Osvobozené škole v Praze. Tomáš Paprštein komentoval na sociálních sítích silný zážitek z besedy:

""Stalo se něco zásadního, na včerejší skvělé besedě pro rodiče v Osvobozené škole v Praze. Po mojí besedě a skvěle rozvinuté debatě jeden z účastníků vstal a řekl:
"Tak já vám chci něco říct, prožil jsem něco podobného v 8 letech. Hledal jsem odvahu a nikdy, nikdy jsem to nikomu neřekl. Dusil jsem to v sobě tolik let. Až teď Tomáši po vaší besedě, teď a tady, cítím, že konečně mohu promluvit..."
Pro mě to byl silný zážitek, protože přímo na besedě s námi někdo sdílel jeho vlastní příběh přede všemi. Na každé besedě se někdo otevře, ale většinou za mnou přijde v tichosti po skončení besedy nebo mi pak napíše. Tohle, co se stalo včera mi vlilo další extrémně pozitivní náboj do žil. Jsem vděčný, že se dotyčný takhle otevřel, hlavně kvůli němu, protože se právě vydal na cestu k uzdravování svého traumatu z dětství.
A jestli skutečně až v takovéhle míře dodávám lidem odvahu, tak ve vší pokoře jsem absolutně vděčný a hřeje mě to u srdce. Pořád je to cesta, pro nás pro všechny. Přeju si #abysetouznikomunestalo a každý, kdo o svém příběhu promluví pomáhá dalším.
Po skončí besedy za mnou přišla další z účastnic a soukromě se mnou sdílela i její zkušenosti. Vážím si toho. Vím, že tohle první promluvení je prvním krokem vydat se na cestu k uzdravování a k nalezení své ztracené síly.
Na fotografii jsem s báječnou paní ředitelkou Magdou. Je skvělé, že svobodné školy mají zájem o prevenci a osvětu.
Ve svodných školách se cítím velmi dobře, vznikne tam takový příjemný rodinný kruh.
Děkuji za prevenci a osvětu. ❤️ Děkuji za pozvání.🙏""
Osvobozená škola, Praha, Beseda Tomáš Paprštein (1) Osvobozená škola, Praha, Beseda Tomáš Paprštein (2)

 

11. 12. - Proběhla beseda v Teplicích. Účastnilo se přes 80 posluchačů, včetně vedení města.

beseda_Teplice

29. 11. - Proběhla beseda večerní beseda v KKafe.

Beseda_Kkafe

20. 11.  - Uskutečnila se večerní beseda pro dospělé ve Vysokém Mýtě.

Zpětná vazba na besedu od pořadatelky paní Adély:

"Dnešní beseda se Štěpánkou a Tomášem o depresi a sexuálním zneužívání dětí začala bubnováním. Z videa se dozvíte proč. Také přinesla Vysokému Mýtu prvenství. V Divadeliéru Štěpánka Živčáková a Tomáš Paprštejn nás překvapili informací, že jsme první veřejná debata v jejich historii, kde kromě žen jsou i silně zastoupení muži. To je skvělá zpráva pro Vysoké Mýto, vypadá to, že Vysoké Mýto je pokrokové. A moc mě potěšilo, že na besedě byli i pedagogičtí pracovníci.
Hlubokou úctu Štěpánce i Tomovi, že jsou schopni otevřít své životní příběhy a cesty k vyhojení traumatu, předat zkušenosti a dát naději. A jim to věříte. Jejich beseda byla naprosto upřímná. S nepřehlédnutelným cílem touhy po změně k lepšímu ne kvůli sobě, ale kvůli zkušenosti, kterou nepřejí absolutně nikomu. Naprosto ohromující s jakou ohleduplností a citem spolupracovali s publikem - kolik toho ještě z jejich příběhu publikum zvládne. Získali jsme cenné informace, jak pomoci.
Zde Vám některé předávám:
Skvělá věta pro pomoc a úplně jednoduchá zní: "Můžu Ti nějak pomoci?" "Chceš mi říct víc?"
V každé bolesti a v každém traumatu je podstatná věc TO vyslovit. Když už se podaří člověku o TOM promluvit, je TO skvělá šance na změnu k lepšímu.
Věděli jste, že pro většinu sebevrahů je důležitý datum? I to třeba může být nápovědou ke včasné pomoci.
Kdy vyhledat pomoc? Ve chvíli, kdy Vás napadne - měl bych vyhledat pomoc? Ano, vyhledejte.
Také zazněla důležitost schopnosti odpustit.
Tak tolik bylo informací k depresi a druhé téma...věděli jste, že sexuální zneužívání dětí si predátor dlouhodobě připravuje dopředu? Na základě dlouhodobých vztahů a budování důvěry. Věděli jste, a to je hodně drsná informace, že sexuální násilí jsou jen ze 2% procent učiněna neznámou osobou? Ostatní páchají osoby známé a blízké...sexuální zneužívání není jenom o fyzickém kontaktu, jde ruku v ruce s tématy manipulace, citové vydírání, vyhrožování, postupná izolace oběti od okolních kontaktů, přes lákadla, že agresor Vám dá přesně to, co Vám v životě chybí a ne, nejsou ani moc tak bonbóny, ale třeba pocit přijetí, že konečně někam patříte, že se o vás někdo zajímá...a ve chvíli, kdy má dítě už důvěru absolutně pevnou, predátor sexuálně zaútočí...a vůbec nemusí násilně...protože dítě mu věří...věty predátora - Líbí se ti to? nebo Bude to naše malé tajemství. nebo Proč to děláme? Protože to je normální....uf...tak to je silný kafe i na dospělý, co teprve na děti...
Takže, přeji nám všem, ať jsme schopní a silní vnímat realitu v pravdě - jen z nahlášených případů - NAHLÁŠENÝCH! - je obětí sexuálního násilí a zneužívání každé páté dítě. A to jsou případy, kdy o tom dítě bylo schopné promluvit. Pak jsou ty, o kterých se neví...je to dlouhý příspěvek. Ale možná krátká cesta k uzdravení společnosti, když se rozhlédneme, nebudeme se bát a začneme pomáhat. 🙂
Štěpánko, Tomáši, díky."
beseda_Vysoké_Myto_Tomáš_Paprštein

2. 11. - Beseda v ZŠ a SŠ Donum Felix - Kladno

Beseda_Donum_Felix

3. 10. - Byli jsme na besedě v Olomouci na Pedagogické fakultě, kde jsme přinášeli osvětu a prevenci pro budoucí učitele. Přítomno bylo cca 60 budoucích učitelů.

21. 9. - Byli jsme na besedě pro veřejnost ve Svitavách. Přítomno bylo cca 20 dospělých osob.

20. 9. - Účastnili jsme se Panelové diskuze v Poslanecké sněmovně.

15. 9. - Povídání na setkání Tvořivých duší a následně beseda v Jičíně.


12. 9. - Absolvovali jsme besedu v Turnově, kde jsme přinášeli prevenci a osvětu cca stovce studentům.

Beseda_Turnov


26. 6. - Měli jsme přednášky a besedy na konferenci NoTaboo v Open Gate School. Prevenci a osvětu jsme předali mnoha studentům Nižšího a Vyššího gymnázia.

OpenGate_NoTaboo4


5. 6. - 7. 6. 2023 - V rámci Filmového festivalu ve Zlíně, jsme se účastnili besedy s žáky zlínských škol, kde Tomáš Paprštein přednášel, sdílel svoje zkušenosti, šířil prevenci a osvětu. Účastnili jsme se také konference SIC.

1zlín2


Účastnili jsme se a přednášeli na konferenci ve Zlíně. Téma bylo zaměřené na ochranu dětí, prevence pro pedagogy a metodiky prevence. Jsme rádi, že naší přednášku slyšelo přes 80 lidí, kteří slyšeli reálné zkušenosti z praxe.

Konference Zlín (1)


Beseda se studenty školy Dino Schools of Prague v pražských Petrovicích.
Ještě večer den před besedou nebylo vůbec jasné, zda se beseda vůbec uskuteční. Několik rodičů mělo z toho tématu strach nebo měli pocit, že to vlastně do školy nepatří.

Velké díky patří metodičce prevence a zástupkyni ředitele této školy, které se toho nelekly, besedu jsme spolu připravili tak, aby byla adekvátní věku dětí a vyzdvihovala témata prevence. Protože jedině tak, že se o tom bude mluvit, se může předcházet tomu, aby se něco takového stávalo.

Přítomno bylo cca 70 studentů a 5 pedagogů, včetně právě zástupkyně ředitele a metodičky prevence, která besedu vedla a pokládala dotazy. Citlivým způsobem jsme žákům 8, 9 třídy a dvěma ročníkům gymnázia přiblížili téma. Tomáš Paprštein sdílel s nimi své zkušenosti a bylo zjevné, že je to skutečně zajímá. Obrovský potlesk po skončení debaty byl důkazem, že to studentům skutečně něco dalo a téma je pro ně důležité. Děkuji Dino Schools Prague, že spolu s námi pomáhá situaci měnit.

DinoSchoosPrague22 (2) DinoSchoosPrague22 (1)

Reference ze školy:

Doporučení_DINO-Schools_Prague


Beseda pro dospělé - Ivančice u Brna

Ivančice1


Večerní beseda pro dospělé ve škole Otevřeno Benátky nad Jizerou. Rodičům jsme předávali prevenci a osvětu a povídali si s nimi přes 3 hodiny.

337124692_745420110271899_3607319688443588348_n  beseda Benátky nad Jizerou


Univerzita Hradec Králové, kde Tomáš Paprštein absolvoval 7 hodin "přednáškových" bloků v rámci programu Rande s předsudkem za Ústav sociálních studií PdF UHK.

Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje1 (1)

Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje1 (2) Rande s předsudkem, Tomáš Paprštein, Klubovna Naděje1 (3)

Tomáš Paprštein, Univerzita Hradec Králové

 


Střední škola Kavčí hory: beseda pro třídu 30 studentů z oboru sociálních služeb. V rámci této besedy jsme si povídali 3 hodiny se studenty, šířili jsme prevenci a osvětu. Zodpověděli jsme studentům mnoho dotazů k tématu. Příběh Tomáše Papršteina byl pro některé studenty inspirací do takové míry, že zvažují zpracování příběhu a skutečností v závěrečné maturitní práci.

Beseda Kavčí Hory Tomáš Paprštein 1 Beseda Kavčí Hory Tomáš Paprštein 2

Beseda Kavčí Hory Tomáš Paprštein 3 Beseda Kavčí Hory Tomáš Paprštein 4

 

Město Bílina: 300 dětí, 20 dospělých. 2 dny, 4 velké debaty. To je 100 minut, celkem 400 minut, prevence a osvěty v Bílině

Besedy_skoly_Tomáš Paprštein (2) Besedy_skoly_Tomáš Paprštein (1)

 

Městská část Prahy 22 pro dvě základní školy v Uhříněvsi v rámci programu Safer internet centra - promítání seriálu #Martyisdead

Beseda_Martyisdead_Tomas_Paprstein (2)


Festival Bezpečného Internetu 2022 - digitální gramotnost a bezpečnost v online prostředí.

Festival Bezpečného Internetu 2022 - digitální gramotnost a bezpečnost v online prostředí.


Beseda pro dospělé - Mnichovo Hradiště.

beseda_Mnichovo_Hradište

Zpět do obchodu